Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

„Zarządzanie ryzykiem w biznesie - inteligentne narzędzia". Relacja z konferencji

„Zarządzanie ryzykiem w biznesie - inteligentne narzędzia" to temat konferencji, która odbyła się 14 maja w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej. Gości spotkania powitali gen. broni prof. dr Tadeusz Jemioło, prof. dr hab. Bolesław Kuc i dr Jacek Furga. (lead)

Konferencja podzielona została na trzy części. Moderatorem pierwszego panelu, który otworzył spotkanie, był dr Andrzej Sikorski. Dotyczył ryzyka w biznesie i poświęcony został m.in. dylematom związanym z zarządzaniem ryzykiem oraz nowym uwarunkowaniom rozpoznania zagrożeń w otoczeniu współczesnego przedsiębiorstwa.

Tematyka drugiej odsłony, którą moderowała dr Agnieszka Wikarczyk, związana była z metodami i narzędziami zarządzania ryzykiem w biznesie. Poruszono w niej m.in. problematykę ryzyka w procesie podejmowania decyzji i omówiono metody oraz techniki zarządzania ryzykiem w jednostkach administracji publicznej.

Ostatnia część konferencji pod hasłem „Zarządzanie ryzykiem - praktyka działalności przedsiębiorstw” moderowana była przez dr inż. Jolantę Jurczak. W części tej szczególną uwagę zwrócono m.in. na ryzyko nadużyć organizacyjnych i opodatkowanie powiernika w spółce z o.o..

Po wystąpieniach przewidzianych w ramach poszczególnych paneli rozpoczęła się dyskusja oraz sesja pytań, trakcie której nasi goście wymienili się poglądami dotyczącymi tematów poruszonych w trakcie spotkania. Uczestnicy konferencji otrzymali pamiątkowe certyfikaty udziału w konferencji.

Wróć