Zakopiańska konferencja UTH 2024 za nami. Relacja

W dniach 10-12 stycznia 2024 r. w Kościelisku-Zakopanem odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania, bezpieczeństwa i nowoczesnej inżynierii” - wydarzenie skierowane do pracowników naukowych i praktyków środowiska akademickiego z kraju i zagranicy oraz studentów.

W środę, 10 stycznia, podczas pierwszego dnia Konferencji miała miejsce sesja plenarna, której moderatorem był dr inż. Ireneusz Fura. Poruszone zostały na niej tematy z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa i prawa. Wystąpienia obejmowały takie tematy jak m.in.: „Bezpieczeństwo energetyczne w analizie Big Data - studium przypadku Bliski Wschód”, „Działalność organizacji proobronnych w zakresie wsparcia wojny w Ukrainie” czy „Ekonomiczne wyzwania dla inwestycji militarnych w Polsce zgodnie z ustawą o obronie Ojczyzny”.

Drugiego dnia Konferencji uczestnicy wzięli udział w dwóch panelach - pierwszy z nich dotyczył tematu transportu, spedycji i logistyki. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele naszej Uczelni oraz Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Komendy Powiatowej PSP w Brzegu oraz Jednostki Wojskowej Nr 2305.

W trakcie kolejnego panelu analizie poddano zagadnienia z rozwiązań szeroko rozumianej nowoczesnej inżynierii, dotyczące m.in.: zastosowań technologii w otoczeniu gospodarczym, transportu i branży IT oraz nowych technologii czy też zmian w IT oraz budownictwie i transporcie.

Ostatni panel, o charakterze międzynarodowym, który odbył się trzeciego dnia Konferencji dotyczył zagadnień z obszaru ekonomii, finansów oraz zarządzania. Nasi zagraniczni goście przedstawili m.in. tematy: „Effect of Inclined Magnetic Field and Viscous Dissipation on Chemically Reactive Fluid”, „The Religious Situation in Ukraine and its Impact on National Security (2014-2023)”, „Polymer connection of bars in reinforced concrete”.

Dodatkowo we wtorek 9 stycznia, odbył się panel studencki, który od 2022 r. został na stałe włączony do organizowanej cyklicznie Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Zakopanem. Wystąpienia zaprezentowali przedstawiciele Kół Naukowych UTH: Koło Naukowa PROJECT, Koło Naukowe GOMORRA, Koło Naukowe Architektura wnętrz, Koło Naukowe Cash flow, Koło Naukowe AIR PROJECT, Koło Naukowe TSL Team, Koło Naukowe Tech-Safe-Auto, Koło Naukowe Budownictwo.

Dziękujemy za udział oraz przedstawienie ciekawych i wnikliwych tematów skłaniających do dalszych dyskusji.

Organizatorem wydarzenia była Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej we współpracy z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu.