Zajęcia w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym

Grupa studentów Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej pod opieką dr Justyny Żylińskiej, Prorektor ds. kierunków społecznych i Dziekan Wydziału Zarządzania i Logistyki, w ramach zajęć na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne odwiedziła Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Oprócz wykładów z zakresu badań technicznych dokumentów sfałszowanych oraz ujawniania śladów daktyloskopijnych, studenci UTH wizytowali pracownię badań balistycznych (badania broni, amunicji oraz materiałów miotających), pracownię mechanoskopii (identyfikacja narzędzi i innych przedmiotów na podstawie pozostawionych przez nie śladów) oraz pracownię badań daktyloskopijnych (ujawnianie, zabezpieczanie i porównanie śladów linii papilarnych palców i dłoni).

Poniżej fotorelacja z zajęć praktycznych.