Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Z wizytą na strzelnicy

W ramach cyklu spotkań z praktyką studenci UTH mieli okazję zapoznać się bronią palną na strzelnicy.

Przed przystąpieniem do części praktycznej, studenci przyswoili wiedzę teoretyczną oraz podstawy kontaktu z bronią. Nie zabrakło więc informacji na temat rodzajów broni i budowy jej poszczególnych typów, rodzajów amunicji oraz zasad obchodzenia się z nią.

Po zapoznaniu się z niezbędnymi procedurami studenci przystąpili do części właściwej wizyty na strzelnicy. Pod czujnym okiem wyspecjalizowanych instruktorów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i przebiegiem szkolenia udzielając porad oraz wskazówek, przystąpiono do strzelania do tarczy z broni różnych typów. Studenci mieli okazję strzelać m.in. z karabinka automatycznego AK-47, znanego też pod nazwą „kałasznikow”, karabinka sportowego Smith&Wesson model M&P 15 Sport, czy krótkiej broni palnej – pistoletu Glock 17.

Po wykonaniu serii strzałów z broni krótkiej i długiej, studenci mogli zweryfikować swoje wyniki oraz otrzymać komentarz od ekspertów. Strzelnica, którą odwiedzili nasi studenci spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i zapewnia komfortowe warunki szkoleniowe.

Wróć