XIII Konferencja Kół Naukowych w UTH już 8 czerwca

Władze akademickie Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej oraz studenci zrzeszeni w kołach naukowych Uczelni mają zaszczyt zaprosić na XIII Konferencję Kół Naukowych „Współczesne wyzwania nauk społecznych, logistyki i nowoczesnej inżynierii”, która odbędzie się 8 czerwca 2022 r.

Zmiany zachodzące w systemach politycznych krajów, ich prawie – ukierunkowanym głównie na zapewnienie potrzeb społeczeństwa w zakresie sprawiedliwości, bezpieczeństwa, w zasadach regulujących sposób funkcjonowania podmiotów gospodarczych (m.in. w obszarze zarządzania, finansów czy rachunkowości), czy nowoczesnej inżynierii powinny być dogłębnie analizowane. Pomaga to zrozumieć sytuację obecną oraz wskazywać obszary wymagające zmian. Pozwala również zidentyfikować dobre praktyki w otoczeniu społecznym, prawnym i gospodarczym, które należy upowszechniać.

W ten nurt można wpisać odbywającą się cyklicznie Konferencję Kół Naukowych„Współczesne wyzwania nauk społecznych i logistyki”. To wydarzenie naukowe jest organizowane przez Wydział Zarządzania i Logistyki oraz Wydział Inżynieryjny Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej już po raz trzynasty, spotykając się corocznie z pozytywną oceną osób uczestniczących.

I. EKONOMIA I FINANSE

Obszar zdominowany przez zagadnienia dotyczące współczesnych problemów gospodarczych, analizowanych przez pryzmat ekonomii i finansów. Paneliści mają możliwość zaprezentowania swojego stanowiska, a tym samym podjęcia dyskusji w istotnych sprawach, w szczególności dotyczących sposobów pozyskiwania dla przedsiębiorstwa środków pieniężnych z rynku finansowego i Unii Europejskiej; efektywnego zarządzania finansami i sprawnego posługiwania się instrumentami finansowymi; budowania strategii funkcjonowania dla firm w obszarze finansów, podatków i ubezpieczeń, a także istotnych problemów związanych z gospodarką finansową podmiotów reprezentujących sektor publiczny.

II. ZARZĄDZANIE I LOGISTYKA

W ramach tego obszaru analizie poddane zostaną zagadnienia odnoszące się do zarządzania i logistyki. Dotyczyć one będą problematyki szeroko rozumianego zarządzania oraz transportu, spedycji, infrastruktury logistycznej, zarządzania łańcuchem dostaw, planowania logistycznego i zarządzania flotą pojazdów, a także funkcjonowania nowoczesnej logistyki transportu.

III. BEZPIECZEŃSTWO, PRAWO I POLITYKA

Treści analizowane w tym obszarze obejmują aktualne zagadnienia z dziedziny nauk penalnych, nauk o bezpieczeństwie oraz organizacji i funkcjonowania służb odpowiedzialnych za szeroko pojętą tematykę bezpieczeństwa publicznego w Polsce. Analiza obejmie kwestie zarówno praktyczne, jak i teoretyczne, stwarzając przyczynek do dyskusji na temat m.in.: systemu organizacyjno-prawnego zwalczania przestępczości zorganizowanej, skuteczności działania służb zajmujących się przeciwdziałaniem wszelkim zagrożeniom państwa, a zwłaszcza politycznym, gospodarczym, społecznym, militarnym, psychologicznym, zdrowotnym, ekologicznym.

IV. NOWOCZESNA INŻYNIERIA

Analizie poddane zostaną zagadnienia z rozwiązań szeroko rozumianej nowoczesnej inżynierii. Dotyczyć będą m.in.: zastosowań technologii w otoczeniu gospodarczym, uwarunkowań/kierunków i czynników rozwoju budownictwa (w tym architektury wnętrz), transportu i branży IT oraz nowych technologii i zmian w IT, budownictwie (w tym w architekturze wnętrz) i transporcie.

Zgłoszenia udziału czynnego i biernego w Konferencji prosimy przesyłać do dnia 31 maja 2022 r.

KONTAKT:
Eliza Kotomska