Wyzwania współczesnego świata – relacja z płońskiej konferencji 2022

Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnego świata" to kolejna już inicjatywa naukowa organizowana przez Wydział Zamiejscowy UTH w Płońsku.

Celem konferencji była prezentacja aktualnych zagadnień mieszczących się w obszarze nauk o bezpieczeństwie i obronności, logistyce, administracji oraz wymiana poglądów i opinii na płaszczyźnie naukowej.

Konferencję otworzyła JM Rektor dr Justyna Żylińska, która powitała przybyłych gości oraz skierowała kilka słów do zebranych. Następnie głos zabrał Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku gen. dyw. dr inż. Stanisław Krysiński, prof. UTH, który wprowadził uczestników w tematykę wydarzenia.

Najważniejsze punkty płońskiej konferencji - panele:

• Wpływ sytuacji bieżącej na funkcjonowanie regionu – Andrzej Pietrasik, Burmistrz Miasta Płońska
  • Wpływ sytuacji bieżącej na funkcjonowanie powiatu – Agnieszka Nec, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku
  • Wpływ sytuacji bieżącej na funkcjonowanie przedsiębiorstwa – Krzysztof Kuciński, Prezes Zarządu AMP Logistyka Sp. z o.o.
  • Wyzwania współczesnego świata - dr hab. Kazimierz Jóskowiak, prof. UTH

Po wystąpieniach rozpoczęła się dyskusja oraz sesja pytań, w trakcie której nasi goście wymienili się poglądami dotyczącymi tematów poruszonych w trakcie spotkania.

Dziękujemy za liczny udział w konferencji i zapraszamy za rok!