Wykłady w ramach projektu „Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH". Relacja i zdjęcia

11 grudnia w Auli im. H. Chodkowskiej Uczelni Techniczno-Handlowej gościliśmy na wykładach uczniów warszawskich szkół średnich. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH”, który jest współfinansowany z programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

O godzinie 10:30 spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania przez władze akademickie UTH oraz zaprezentowania oferty edukacyjnej Uczelni.

Pierwszy wykład, który wzbudził zainteresowanie młodzieży miał tytuł „Gdzie się kończy wolność słowa” i był prowadzony przez Aldonę Ploch. Temat ten, w obecnych czasach szczególnie ważny, wzbudził wiele dyskusji i refleksji.

Kolejnym punktem programu był wykład zatytułowany „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?”, który wygłosiła dr Magdalena Ścigała. Temat ten z pewnością był istotny i pomocny ze względu na przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Całe wydarzenie było nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale również do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń między uczestnikami reprezentującymi różne szkoły. Z pewnością ten dzień pozostanie długo w pamięci wszystkich uczestników, a nabyta wiedza i doświadczenia będą inspiracją do dalszego rozwoju edukacyjnego.

Dziękujemy za obecność uczniom i nauczycielom z warszawskich szkół:

• Zespołu Szkół nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Warszawie
  • Technikum Ekonomicznego nr 8 w Warszawie