Współpraca UTH z Polskim Związkiem Motorowym

logotyp uth litery

Mamy przyjemność poinformować, że Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej nawiązała współpracę naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną z Polskim Związkiem Motorowym (PZM). Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska oraz Prezes Zarządu PZM Cezary Droszcz.

Polski Związek Motorowy jest polskim związkiem sportowym zrzeszającym członków sympatyków motoryzacji w kilkuset automobilklubach i klubach sportowych. Do najważniejszych celów Związku należy rozwój masowego i wyczynowego sportu motorowego: samochodowego, motocyklowego, żużlowego oraz kartingowego. Polski Związek Motorowy pełni funkcję polskiej federacji narodowej w sportach motorowych. Jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także federacji międzynarodowych, takich jak: FIA, FIM, FICC, FIVA i FIM Europe.