Współpraca UTH z firmą POLAQUA

Z przyjemnością informujemy, że nowym partnerem Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej została firma POLAQUA. Porozumienie między stronami dotyczy współpracy naukowo-dydaktycznej oraz organizacyjnej, a także organizacji studenckich praktyk zawodowych skierowanych do studentów kierunku Budownictwo.

Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska oraz José Alberto Álvarez Morán, Dyrektor Generalny firmy.

POLAQUA działa na rynku budowlanym od 1990 r. Firma świadczy usługi z zakresu budownictwa infrastrukturalnego, ogólnego, a także inżynierii środowiskowej. Od 2009 r. POLAQUA należy do spółki DRAGADOS S.A. z siedzibą w Madrycie, która wchodzi w skład Grupy ACS, będącej globalnym liderem wśród firm budowlanych i inżynieryjnych, realizującym inwestycje na wszystkich kontynentach. Nowy partner naszej Uczelni zatrudnia ponad 600 osób, wśród których znajdują się prawdziwi pasjonaci związani z firmą do początku jej istnienia.