Wernisaż prac studentów UTH w SARP

W dniu 27 marca br., w Sali Lustrzanej warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich odbył się wernisaż z pracami studentów UTH z kierunku Architektura wnętrz. Zajęcia prowadzi prof. Tsutomu Nozaki. Wśród projektów powstających w ramach przedmiotu „Projektowanie mebla” znalazły się fotele, sofy, stoliki, tapczany i szafki. Wszystkie prace charakteryzowały się prostotą formy i funkcjonalnością.

Projekty naszych studentów powstały pod okiem prof. Tsutomu Nozaki, japońskiego architekta i naszego wykładowcy. Profesor współpracował przy tworzeniu pawilonu polskiego i litewskiego na EXPO AICHI w 2005 roku. Jego dziełem jest również projekt polskiej restauracji “Polonez” w Nagoi. Jest członkiem Oddziału Warszawskiego SARP oraz japońskiej UIA (Union of International Architect). Do Polski przyjechał w ramach stypendium rządu Japonii.