Warszawski Festiwal Nauk Inżynieryjnych w UTH. Relacja i zdjęcia z II edycji

Za nami II edycja Warszawskiego Festiwalu Nauk Inżynieryjnych zorganizowanego przez Uczelnię Techniczno-Handlową. To wydarzenie, które skupiło uczniów szkół ponadpodstawowych, zastanawiających się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia, oraz osoby zainteresowane naukami ścisłymi. Festiwal odbył się w dniach 21-22 marca 2024 r. w Kampusie Jagiellońska UTH.

Uczestnicy mieli wyjątkową okazję zapoznać się z narzędziami i metodologią niezbędną do rozwiązywania problemów inżynieryjnych. Wydarzenie to stanowiło również doskonałą okazję do zdobycia cennej wiedzy oraz poznania struktury i oferty Uczelni. Wykłady i pokazy prowadzone były zarówno przez wykładowców UTH, jak i partnerów uczelni.

Festiwal miało charakter hybrydowy. Pierwszego dnia, 21 marca, odbyły się wykłady online, natomiast 22 marca uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia Kampusu Jagiellońska, gdzie czekały na nich doświadczenia oraz eksperymenty w laboratoriach naukowych, wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, pokazy oraz stoiska firm i ośrodków badawczych współpracujących z uczelnią.

Każdy dzień spotkań został podzielony na 5 bloków tematycznych obejmujących obszary takie jak budownictwo, architektura wnętrz, transport (samochodowy, kolejowy, lotniczy), logistyka oraz informatyka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz partnerom za pomoc w organizacji II edycji Warszawskiego Festiwalu Nauk Inżynieryjnych w Uczelni Techniczno-Handlowej.

Partnerzy

Działania w ramach projektu planowane są od października 2022 do czerwca 2024. Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki nr projektu 550145 kwota dofinansowania 83 054,40zł całkowita wartość projektu 94 034,40 zł.