UTH wygrywa konkurs na dofinansowanie staży dla studentów

logo PO WER

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju otrzymała dofinansowanie o wartości 984 066,93 zł na projekt „Staże praktyczną stroną wiedzy” dla studentów Wydziału Zarządzania i Logistyki. W ramach projektu 148 studentów I stopnia kierunku Zarządzanie oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne podniesie swoje kompetencje poprzez odbycie płatnych staży w firmach/instytucjach – zgodnych z profilem kształcenia na studiach.

W ramach projektu realizowane będą staże krajowe:

• 1-miesięczne dla 44 os.
  • 2-miesięczne dla 75 os.
  • 3-miesięczne dla 29 os.

Efektem projektu będzie wykwalifikowany absolwent, który oprócz wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów rozpoczął także praktykę w formie stażu.

Staż jest szansą dla studentów na rozpoczęcie aktywności zawodowej, umożliwiające nabywanie cennych umiejętności i oczekiwanego doświadczenia.

Ponadto dzięki realizacji celu projektu przedsiębiorstwa nabędą wyspecjalizowaną kadrę z rozwiniętymi kompetencjami zawodowymi odpowiadającymi zapotrzebowaniu rynku pracy.

Projekt będzie realizowany w okresie 01.05.2016 r. - 31.12.2017 r.

Wkrótce więcej informacji.