Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Płońsku 2021. Relacja

9 października 2021 r., płoński Wydział Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej uroczyście zainaugurował rok akademicki 2021/2022.

Wydarzenie otworzyła JM Rektor dr Justyna Żylińska, witając przybyłych gości i studentów. Mam nadzieję, że połączenie tradycji i nowoczesności, jakie preferujemy w UTH, pozwoli Wam na spełnienie w tym miejscu Waszych marzeń, co oczywiście musi być poparte ciężką pracą w przygotowaniu się do trudnych egzaminów. Ale ta ciężka praca prowadzi do spełniania marzeń – zwróciła się do studentów I roku, życząc powodzenia na nowym edukacyjnym etapie.

W Uczelni Techniczno-Handlowej damy Wam nowoczesne instrumenty, które pozwolą je zrealizować. Stwarzamy również przestrzeń, której priorytetem będą tradycyjne wartości. Wydział Zamiejscowy w Płońsku posiada wieloletnią tradycję. Jest nowoczesny, o czym przekonacie się podczas studiów, ale niezmiennie w naszej społeczności wyznajemy wartości wyrażające się przede wszystkim w poszanowaniu drugiego człowieka, otwartości na jego przekonania i poglądy oraz tolerancji. W takim duchu prowadzimy dyskusje i wymieniamy poglądy. Niech te studia będą dla Was intelektualną przygodą” – zakończyła JM Rektor.

Z kolei Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku gen. dyw. dr inż. Stanisław Krysiński, prof. UTH, podkreślił pracowitość i wyjątkowość płońskiej młodzieży, zapewniając na koniec: „Życzymy Wam powodzenia na studiach w naszej uczelni i pamiętajcie – jesteśmy tu dla Was”.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było ślubowanie oraz akt immatrykulacji, który pieczętował przyjęcie nowych studentów w poczet Uczelni.

O Unii Europejskiej można różnie - tzn..." to tytuł wystąpienia inauguracyjnego, które wygłosił dr hab. Kazimierz Jóskowiak, prof. UTH.

Następnie odśpiewano Gaudeamus igitur, po czym rozległy się trzy uderzenia berłem i Jej Magnificencja Rektor uznała rok akademicki 2021/2022 za otwarty.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Ody do Radości.

Wróć