Uniwersyteckie wizyty w Cranfield i Coventry

Kilka słów od Piotra Kaźmierczaka, Koordynatora Programu Erasmus+ w UTH, na temat wizyty w Wielkiej Brytanii.

„Wizyta na uniwersytetach w Cranfield i Coventry odbyła się na początku grudnia i miała na celu rozpoznanie możliwości ewentualnego nawiązania współpracy z tymi renomowanymi uczelniami brytyjskimi.  W przypadku Cranfield University uczestniczyłem dodatkowo w tzw. European Partner Day, czyli specjalnie przygotowanym przez nich evencie dla aktualnych uczelni partnerskich, w czasie którego zaprezentowano uczelnię, jej główne wydziały, osiągnięcia oraz jak działają obecne programy współpracy zagranicznej i wymiany studentów oraz kadry akademickiej.  Mówiono także o zagrożeniach związanych z Brexitem oraz strategii uczelni na przyszłość.  Zorganizowano także dość długą wycieczkę po wybranych pracowniach i miejscach na uczelni.  W przypadku Coventry spotkałem się z tzw. Partnership Progression Managerem, człowiekiem odpowiedzialnym za umowy partnerskie, który przedstawił mi sposoby działania i politykę uczelni w obszarze współpracy zagranicznej.  Następnie udaliśmy się na zwiedzanie wybranych wydziałów i biblioteki uniwersytetu”.