TSL Team w Porcie Gdańsk

Delegacja uczelnianego koła naukowego TSL Team pod opieka dr. inż. Bogdana Ćwika jak co roku wybrała się w „dalekomorski” wyjazd będący zwieńczeniem dotychczasowych akcji organizowanych w sektorze transportu. Podczas pobytu na Pomorzu studenci zapoznali się z pracą eksploatacyjną Portu Gdańsk, którego wyniki są jednymi z najlepszych gospodarce morskiej. Razem z przedstawicielem firmy mieli przyjemność zobaczyć poszczególne elementy Portu Wewnętrznego i Zewnętrznego. Studenci zwrócili szczególną uwagę na ogromne statki kontenerowe oraz drobnicowce, służące do transportu np. samochodów.

Po wizycie w Porcie uczelniany Team zawitał do Terminalu Kontenerowego. Podczas szczegółowego objazdu tego miejsca studenci mogli zaobserwować nieustanną pracę przeładunkową oraz manewry maszyn technicznych (dźwigi, samochody specjalne). Pracownik DCT-u z zaangażowaniem prezentował obecne poczynania terminalu będącego ważnym ogniwem w polskim przemyśle morskim.