Przejdź do treści

TSL Team na DTP 2018

W dniach 22-23 września 2018 r. uczelniane Koło Naukowe TSL Team uczestniczyło w Dniach Transportu Publicznego w Warszawie. Impreza skierowana była dla entuzjastów komunikacji zbiorowej. Poniżej relacja i zdjęcia studentów UTH z tego wydarzenia:

"W weekend (22-23 września) odbyło się renomowane wydarzenie poświęcone transportowi zbiorowemu. Event organizowany co roku ma na celu zachęcić posiadaczy samochodów do wybrania komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro czy kolej) jako alternatywnego środka przemieszczania się. Należy dodać, że impreza kończy obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przepełnionego proekologicznymi inicjatywami. W tym roku nasi koledzy, Łukasz, Maciej i Robert (wierni pasjonaci "zbiorkomu") uczestniczyli w obchodach DTP. Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji na cały weekend.

Sobota upłynęła pod znakiem otwartych drzwi w Zajezdni Autobusowej "Ostrobramska" , Zajezdni Tramwajowej "Wola" oraz Zakładzie Energetyki Trakcyjnej i Torów. Każdy zainteresowany mógł poznać pracę tych miejsc "od kuchni", wsiąść do współczesnych jak i zabytkowych pojazdów czy pobrać materiały informacyjne ze stoisk firm komunikacyjnych. Zakład techniczny Tramwajów Warszawskich zaprezentował technikę gięcia szyn, sposobów modernizacji torowiska czy przekładania rozjazdów. Dodatkowego smaczku dodawały pojazdy warsztatowe, które na co dzień nie są dostępne dla zwykłych śmiertelników.

Do otwartych trzech lokalizacji uruchomiono specjalne linie dowozowe, którymi można było podróżować bez biletu.

Nie zabrakło akcentu kolejowego. W godzinach popołudniowych w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim, na terenie Warszawskiej Kolei Dojazdowej odbywał się Piknik Rodzinny połączony z Dniem Otwartym na tutejszej lokomotywowni. W programie uwzględniono: zwiedzanie kolejowej Izby Tradycji, wystawy taboru, hali przeglądowo-naprawczej oraz poczęstunek. Co jakiś czas organizowano turnieje wiedzy z nagrodami.

Drugi dzień imprezy to już wyłącznie wydarzenia poświęcone transportowi szynowemu. W ramach DTP głodni wrażeń mieli okazję zwiedzić Sekcje Eksploatacji i Napraw Taboru Kolei Mazowieckich na warszawskim Grochowie. Podczas godzinnych wizyt z przewodnikiem prezentowano użytkowany tabor i jego cykl utrzymania, a także kolejowe nowinki techniczne. Na koniec wycieczek można było wygrać atrakcyjne nagrody organizowane przez przewoźnika.

Uczestnictwo delegacji Koła Naukowego przyczyniło się do poszerzenia jej wiedzy w praktyce. Dzięki czemu może to zaowocować w niedalekiej karierze zawodowej związanej z branżą TSL".

Wróć