The 5th International Student Conference 2023. Report

„The 5th International Student Conference 2023” to już kolejna edycja konferencji organizowanej przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Temat również pozostał niezmieniony i brzmiał: Challenges in the fields of management, finance, security and modern engineering.

Wydarzenie odbyło się 14 grudnia 2023 roku w Kampusie Jutrzenki UTH i rozpoczęło od gościnnych wystąpień przedstawicielek z Romanian-American University, które zaprezentowały temat pt. “Sustainability as a Luxury - A Positive Change for the Tourism Industry”.

W segmencie konferencyjnym, w którym swoje wystąpienia zaprezentowało blisko 40 studentów z polskich i europejskich uczelni, znalazły się m.in. następujące tematy: "The role of new technologies in selected criminal acts - etiology, characteristics, penalization”, “Why learning artificial intelligence is essential for future career success?”, “Similarities and disparities between French and Polish Economic”, “The geographical and historical conditions of the economic situation in Spain”, “Influence of Erasmus in social communication between students at the university”, “The advantages and difficulties of synthetic fuels” czy “Means of Transport and Transportation Terminology”.

W konferencji udział wzięli członkowie uczelnianych kół naukowych: TSL Team, Tech-Safe-Auto, Budownictwo.

Konferencję zakończył panel dyskusyjny wraz z podsumowaniem wystąpień.

Dziękujemy dr Magdalenie Ścigale za organizację wydarzenia i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!