Szkolenia specjalistyczne dla uczestników Legii Akademickiej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników programu Legia Akademicka oraz stworzenie im większej możliwości wyboru przy podjęciu decyzji o zawodowej służbie wojskowej proszę o rozpropagowanie informacji wśród studentów, że zostały przygotowane nowe szkolenia specjalistyczne.

Szkolenia specjalistyczne kierowane są do studentów posiadających status podoficera rezerwy, którzy chcą odbyć dodatkowe ochotnicze szkolenie wojskowe podczas którego pozyskają nową specjalność wojskową.

Wszystkie szkolenia odbywają się w jednym terminie od 4 do 24 września 2022 r. i realizowane będą w:

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu w specjalnościach wojskowych:

• dowódcza – zmechanizowana;
  • rozpoznanie ogólne.

Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu - w specjalności wojskowej:

• saperska – ogólna.

Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu - w specjalnościach wojskowych:

• ogólnologistyczna;
  • eksploatacja i gospodarka w służbie czołgowo-samochodowej.

15 Brygada Wsparcia Dowodzenia Wojska Polskiego w Sieradzu - w specjalności wojskowej:

• eksploatacji systemów łączności - ogólna.

Informujemy również, że ilość miejsc w poszczególnych grupach szkoleniowych wynosi do 24 szkolonych.

W celu wzięcia udziału w powyższych szkoleniach należy zgłosić się do macierzystego WKU (Wojskowego Centrum Rekrutacji – nazwa obowiązująca od 24 kwietnia 2022 roku) i zapisania się na powyższe szkolenia.

Więcej informacji: https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/