Przejdź do treści

Studentka z pasją: Nicoletta i lotnictwo

Każdy człowiek ma coś, co pochłania go w całości… Nicoletta, która studiuje Kryminologię i kryminalistykę w UTH na studiach II stopnia, pasjonuje się… lotnictwem. To już drugie spotkanie z Nicolettą – w ramach cyklu „Student z pasją” poznaliśmy już jej zamiłowanie do jeździectwa.

Kilka słów od Nicoletty o nowej pasji: Jestem w trakcie budowania ścieżki zawodowej w lotnictwie. W dniach 24-25 września miałam przyjemność wziąć udział w Międzynarodowych Zawodach Śmigłowcowych IHR (International Helicopter Races) w charakterze pilota. Co-pilot/nawigatorką była moja przyjaciółka Wiktoria. Pilotowałam helikopter Robinson R44 Cadet.

W kategorii „Junior”, w konkurencji fender rigging byłyśmy 3, a w slalomie 1. Te wyniki usytuowały nas ostatecznie na miejscu 2. Fender rigging polega m.in. na starcie pionowym, przelocie z odbijaczem pomiędzy słupkami bramki i umieszczeniem odbijacza w beczce. Manewr jest powtarzany, a na całość przeznaczone jest 50 sekund. Z kolei slalom to start z pustym pojemnikiem na wodę umocowanym na końcu liny, następnie załoga musi nabrać wodę do pojemnika z beczki, przelecieć pomiędzy dziesięcioma bramkami i umieścić pojemnik na blacie stołu o powierzchni 1 m².

Wróć