Przejdź do treści

Student z pasją: Paweł

Każdy człowiek ma coś, co go pochłania w całości… Paweł, student pierwszego roku na Wydziale Inżynieryjnym w UTH uprawia… futbol amerykański.

Kilka słów od Pawła o jego pasji:

Sposób na chwilę wolną od nauki
Football amerykański stał się częścią mojego życia. Trenuję już 4 lata. Obecnie gram w najstarszej drużynie w Polsce, Warsaw Eagles. Każdą wolną chwilę poświęcam na ten sport. Wchodzą w to treningi drużynowe, na siłowni jak i promowaniu tej dyscypliny poprzez udział w wielu eventach. Ta dyscyplina nauczyła mnie bardzo ważnej rzeczy, zawsze wykonuj swoje obowiązki na 100%. Przydaje się to nie tylko na boisku, ale także w życiu codziennym. Powtarzają nam to trenerzy na każdym treningu. Jeżeli nie będziesz się przykładał solidnie do swojej pracy to zawsze znajdzie się ktoś lepszy od Ciebie.

Parę słów o football’u amerykańskim.
To drużynowy sport kolizyjny, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły dążące do zdobycia większej ilości punktów. Piłkę można przemieszczać wykopując, niosąc, rzucając lub przekazując ją z rąk do rąk między zawodnikami. Punkty zdobywa się na wiele sposobów, na przykład przez przeniesienie piłki przez linię punktową (goal line), rzucenie piłki do zawodnika stojącego za tą linią – czyli w polu punktowym (end zone) – lub przez kop na bramkę przeciwnika (field goal). Wygrywa drużyna z większą liczbą punktów w momencie, gdy upływa czas meczu i kończy się ostatnia akcja. W razie remisu w czasie regulaminowym stosuje się dogrywki z zasadą "nagłej śmierci" - odpowiednik "złotego gola" w piłce nożnej. Niekiedy mecz może zakończyć się remisem, jeśli dogrywka nie wyłoni zwycięzcy.

Moje osiągnięcia:

  • Awans z drużyną Crusaders Warszawa w 2014 roku do pierwszej ligi w kraju (PLFA1),
  • Najlepszy liniowy ofensywny Crusaders Warszawa w 2014 roku,
  • Zaproszenie i udział w testach do Reprezentacji Polski w 2014 roku,
  • Najlepszy liniowy ofensywny Crusaders Warszawa w 2015 roku,
  • Podpisanie kontraktu z Warsaw Eagles i rozpoczęcie gry w najwyższej lidze w kraju (Top Liga)".

Wróć