Przejdź do treści

Student z pasją: Patryk

Każdy człowiek ma coś, co go pochłania w całości… Patryk, student trzeciego roku na kierunku Transport w UTH, zbudował auto do startów w Mistrzostwach Polski w Rallycrossie!

Kilka słów od Patryka o jego pasji: Od dziecka pasjonuję się motoryzacją, a od 3 lat pracuję jako mechanik rajdowy i jestem ściśle związany z motorsportem w całej jego okazałości. Zajmuję się budową zawieszeń wyczynowych marki Öhlins oraz serwisem aut klasy R5.

Dwa lata temu w rallycrossie pojawiła się interesująca budżetowa klasa RWD CUP, w pierwszym sezonie startowało parę aut, natomiast na dzień dzisiejszy jest to liczba zbliżona do 30. To najliczniej obstawiona klasa na Polskiej Scenie Rallycrossowej. Równolegle do klasy RWD rozwija się cały cykl zawodów, na który przybywa coraz więcej osób i wzbudza coraz większe zainteresowanie w sferze mediów ze względu na widowisko jakie zapewniają zawodnicy i ich sprzęty. Na szutrowo-asfaltowej nawierzchni możemy zobaczyć walkę aut poczynając od słynnego 126p (Malucha), po 650 konne auta World RX, jakim porusza się na przykład Tomasz Kuchar.

Na początku sezonu po obejrzeniu jednej z rund zapragnąłem wystartować w Mistrzostwach Polski. Uzyskałem duże wsparcie techniczne ze strony pracodawcy (kilkukrotnego Mistrza Polski w tej dyscyplinie), fachowców z którymi pracuję na co dzień oraz rodziny. Wsparcie to pomogło mi w budowie bardzo konkurencyjnego auta, którego zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

Więcej o pasji Patryka: Facebook, Instagram, YouTube

 

Wróć