„Studenckie prace naukowe”. Nowa publikacja

Publikacje naukowe studentów 2018

„Studenckie prace naukowe” to kolejny zbiór opracowań przygotowanych przez studentów Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie i innych ośrodków naukowych. Uwzględniono w niej nie tylko wyniki analiz (prezentowane w formie artykułów), ale i teorię lub empirię pochodzącą z napisanych prac dyplomowych (licencjackich i magisterskich). Zgromadzenie zróżnicowanej wiedzy - z punktu widzenia zakresu i tematyki oraz charakteru naukowego - jest wyrazem dążeń podejmowanych przez kadrę naukowo-badawczą uczelni, aby inspirować studentów do poszukiwania tematów wartych prezentacji, „pogłębienia o nich wiedzy” i wskazywania rozwiązań problemów życia codziennego, w tym zawodowego. Poszukiwanie źródeł problemów, czynników sprawczych, związków przyczynowo-skutkowych, aby pomóc sobie i innym zrozumieć „świat”, jest bowiem częścią rozwoju młodego człowieka. Pamiętając o tym wykładowcy - jako inspiratorzy i moderatorzy - starają się „wzbogacać” studentów dodatkową wiedzą i umiejętnościami. Z tego względu treści prezentowane w tej publikacji obejmują pięć obszarów: finanse i rachunkowość, prawo, bezpieczeństwo, zarządzanie i logistykę.

Wydawnictwo „Studenckie prace naukowe” powstało pod redakcją dr Justyny Żylińskiej, dr Iwony Przychockiej, prof. UTH, dr Agnieszki Wikarczyk oraz dr. Krzysztofa Gawkowskiego.

Publikacja dostępna w Bibliotece Naukowej UTH.