Przejdź do treści
Zapisz się na Indywidualne Dni Otwarte UTH

Ruszyło Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa

ncc

Ruszyło Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa

„4 lipca ruszył CERT Narodowy, instytucja odpowiedzialna za czuwanie nad cyberbezpieczeństwem Polski. Jej głównym zadaniem będzie szybka wymiana informacji o zagrożeniach w cyberprzestrzeni pomiędzy państwowymi i prywatnymi instytucjami. CERT Narodowy powstanie na bazie zespołu CERT Polska, działającego w ramach Narodowej Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). CERT Narodowy ma być jednostką koordynującą działania państwa pod kątem cyberbezpieczeństwa. W strukturach tej instytucji będą dyżurować 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, specjaliści z sektora m.in. energetycznego, bankowego czy telekomunikacyjnego”.

Kolos na glinianych nogach

„Wydawać by się mogło, że Stany Zjednoczone to jeden z najbogatszych krajów świata i istny raj na ziemi dla mieszkających tam ludzi. Wysoki standard życia, najnowsze technologie, energicznie rozwijający się przemysł czy ogromna wymiana handlowa z całym światem, to obraz Ameryki widziany oczyma przeciętnego człowieka. Jednak rzeczywistość wygląda zgoła inaczej, a „amerykańskie El Dorado” ma swoja cenę”.

Turcja pod obstrzałem

„28 czerwca na międzynarodowym lotnisku Ataturka w Stambule doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęły dziesiątki osób, a setki zostały rannych. Wywiady USA, Niemiec i Izraela ostrzegały wcześniej rząd w Ankarze o dużym zagrożeniu terrorystycznym w okresie od 6 czerwca do 5 lipca. Czy tej tragedii można było zapobiec?”.

 

Te i inne wpisy naszego wykładowcy można znaleźć na blogu natemat.pl

Zapraszamy do czytania i komentowania!

Wróć