Relacja z IX konferencji oświatowej

7 marca br, w siedzibie Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo i zarządzanie w systemie oświaty”.

Wydarzenie adresowane było do dyrektorów i nauczycieli szkół średnich z całego kraju, a jej celem dostarczenie aktualnych i istotnych informacji z zakresu prawa oświatowego i zarządzania.

Zgromadzonych gości przywitała Rektor dr Iwona Przychocka, prof. UTH, zaś merytoryczną część spotkania podzielono na dwa panele, które moderował gen. prof. dr Tadeusz Jemioło.

Podczas pierwszego panelu skupiono się na zmianach w przepisach prawa oświatowego w świetle ministerialnych reform oraz konsekwencjach prawno-organizacyjnych i interpretacyjnych jakie niosą te zmiany. Powrócił również temat postępowania dyscyplinarnego wobec nauczycieli. Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące tego zakresu udzielała mec. Elzbieta Braulińska-Pązik z Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Dr Magdalena Ścigała, wykładowca naszej Uczelni, poruszyła tematy związane z poczuciem własnej wartości w kontekście młodzieży wchodzącej w dorosłość.

Ostatni panel dotyczył tematu „Cyberbezpieczeństwo - największe wyzwanie przyszłości” – tę cześć prowadził nasz ekspert w tej dziedzinie, dr Krzysztof Gawkowski, Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego w UTH.

Patronat nad konferencją objęli: „Dyrektor Szkoły” – miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej oraz czasopismo „Głos nauczycielski”.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!