Relacja z cyklu szkoleń Axes System dla studentów UTH

W dniach 6-7 oraz 20-21 listopada odbył się pierwszy cykl szkoleń realizowanych przez firmę Axes System z zakresu analizy danych wypadkowych czarnych skrzynek i elektroniki samochodowej. Axes System to jedyna firma z Europy Wschodnio-Środkowej zajmująca się produkcją urządzeń do diagnostyki elektronicznych systemów samochodowych. Jest producentem diagnoskopu CDIF/3 Expert i Nex.

Na szkoleniu można było zapoznać się z zagadnieniami:

• ramki zamrożonej, interpretacja parametrów możliwych do odczytania z ramki zamrożonej,
  • rejestratora danych wypadkowych,
  • odczytu danych wypadkowych w warunkach laboratoryjnych z różnych pojazdów,
  • oceną stanu technicznego pojazdu w oparciu o odczyty z elektronicznych systemów pojazdu. Zagadnieniami prawnymi, omówieniem mechanizmów wyłudzeń odszkodowawczych,
  • diagnostyki czujników i emulowania sygnałów czujnika do sterownika,
  • sterowania elementami wykonawczymi,
  • diagnostyką elektrycznych elementów wykonawczych,
  • poznania sygnałów cyfrowych magistrali komunikacyjnych, rozpoznawania sygnałów elektrycznych w praktyce.

Zapraszamy na kolejne szkolenia - informacja o terminach wkrótce.