Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Projektowanie systemu ratowniczego. Relacja

Celem konferencji, która odbyła się 26 listopada w Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie było określenie najnowszych kierunków i możliwości wspomagania projektowania systemów ratowniczych dla gmin, powiatów i województw, pozwalających na optymalizację rozmieszczenia podmiotów ratowniczych, ich obsad kadrowych oraz wyposażenia technicznego i logistycznego w zależności od poziomu zagrożeń i ryzyka.

Uczestnikom spotkania przedstawiono zaawansowane technologicznie narzędzie (oprogramowanie) teleinformatyczne wspomagające projektowanie systemu ratowniczego na poziomach: gmina, powiat, województwo.

Ponadto, wskazane zostały możliwe sposoby efektywnego zwiększania świadomości społeczeństwa odnośnie zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach wystąpienia zagrożeń.


Projekt badawczo-rozwojowy Nr DOBR/0015/R/ID1/2012/03 „Zaawansowane technologie teleinformatyczne wspomagające projektowanie systemu ratowniczego na poziomach: gmina, powiat, województwo" realizowany na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa (2012-2015).

firmy - Projekt badawczo-rozwojowy

Wróć