Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Porozumienie UTH z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych

Miło nam poinformować, że Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej nawiązała współpracę naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych.

Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska oraz Dyrektor Biura Rozwoju i Jakości PWPW S.A. Kryspin Burdyński i Dyrektor Biura Strategii i Zarządzania Projektami PWPW S.A. Michał Krupa.

Podpisana umowa dotyczy współpracy, która obejmie m.in. prowadzenie działań o charakterze dydaktyczno-szkoleniowym w zakresie sposobów zabezpieczania i weryfikacji autentyczności dokumentów i banknotów, współorganizowanie konferencji, sympozjów i spotkań roboczych czy współpracę wydawniczą.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych jest jedną z najnowocześniejszych firm w sektorze security printing, realizującą zarówno zamówienia krajowe, jak i dynamicznie rozwijającą produkcję eksportową. Niezmiennie od stu lat jej produkty towarzyszą Polakom w różnych sytuacjach życia codziennego. Wytwórnia produkuje druki zabezpieczone, takie jak banknoty, paszporty, wizy, znaczki, banderole akcyzowe, a także tachografy cyfrowe, karty ID oraz systemy IT służące do obsługi dokumentów identyfikacyjnych. Pełniąc rolę wyłącznego dostawcy druków zabezpieczonych dla państwa polskiego, stanowi jeden z filarów jego bezpieczeństwa. Z każdym rokiem z produktów PWPW korzysta również coraz więcej obywateli państw na całym świecie. Wytwórnia jest obecna na rynkach Ameryki Południowej i Środkowej, w Europie, Azji oraz Afryce.

Wróć