Porozumienie UTH z PEKO Spedycja Międzynarodowa

Z przyjemnością informujemy, że Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej nawiązała współpracę naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną z firmą PEKO Spedycja Międzynarodowa. Na umowie podpisy złożyły Rektor Uczelni dr hab. Iwona Przychocka, prof. UTH oraz przedstawicielka PEKO Mirosława Kluczniak. Celem porozumienia jest wspieranie procesu dydaktycznego i podnoszenie jakości kształcenia, m.in. dzięki ofercie praktyk, staży i pracy.

PEKO jest firmą z branży logistyczno-transportowej z główną siedzibą w Gdańsku, która realizuje kompleksowe usługi w zakresie spedycji morskiej, lotniczej i drogowej. W ofercie firmy znajdują się także przewozy intermodalne i transport specjalny (Project Cargo) oraz obsługa celna, realizowana przez PEKO Agencja Celna. Na rynku międzynarodowym PEKO działa od 2006 roku, dzięki czemu świadczy dziś usługi na wszystkich kontynentach przy współpracy ze sprawdzonymi partnerami. Firma posiada sieć agentów na całym świecie.