Porozumienie UTH z firmą Tomson

TOMSON Motorsport został nowym partnerem Uczelni Techniczno-Handlowej. Porozumienie podpisane między stronami obejmuje współpracę naukową, dydaktyczną oraz organizacyjną. Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska oraz reprezentant TOMSON Motorsport Karol Bischoff.

TOMSON Motorsport to firma zajmującą się projektowaniem i modyfikacją silników spalinowych oraz układów napędowych pojazdów wyścigowych.

W ramach współpracy, studenci kierunku Transport mieli już przyjemność zapoznać się z działalnością firmy m.in. podczas wizyty studyjnej, na której dowiedzieli się, jak elektronika wpływa na wydajność i dynamikę silników, a także zgłębiali tajniki projektowania i optymalizacji układów napędowych do zastosowań w motorsporcie. Karol Bischoff gościł również w Wydziale Inżynieryjnym UTH, gdzie wygłosił wykład na temat rodzajów i możliwości sterowników standalone w kontekscie różnych dyscyplin motorsportu.