Porozumienie UTH z firmą Drive Position

Miło nam poinformować, że 31 marca 2022 roku Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej nawiązała współpracę naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną z firmą Drive Position.

Strony będą wspierać wzajemnie swoje projekty i rozwój specjalności „Budowa i tuning samochodów”, prowadzonej na kierunku Transport dla studentów UTH.

Podpisana umowa dotyczy współpracy, która obejmie zagadnienia naukowe, wdrożeniowe, praktyczne i dydaktyczne, w tym m.in.: wspólne badania naukowe, seminaria, konferencje i publikacje naukowe; zespołowe badania; studenckie praktyki zawodowe, wspólną organizację imprez motoryzacyjnych.

Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska oraz reprezentant firmy Drive Position Rafał Młodawski. W spotkaniu uczestniczył również Prodziekan ds. kierunku Transport, dr inż. Piotr Wróblewski.

Drive Position to pierwszy w Polsce obiekt sportowo-eventowy o łącznej powierzchni ponad 50 000 metrów kwadratowych. Do dyspozycji użytkowników przygotowane zostały profesjonalne tory przeznaczone do motocrossu, off-roadu czy gokartów. Firma organizuje także szkolenia i eventy.