Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Porozumienie UTH Warszawa z PKN ORLEN

PKN ORLEN | UTH Warszawa

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, pracujemy nad tym, aby wzmacniać nasze relacje ze środowiskiem biznesowym i tym samym powiększać bazę firm współpracujących z Uczelnią Techniczno-Handlową im. H. Chodkowskiej w ramach staży i praktyk. Wzajemna współpraca przynosi wymierne korzyści dla obu stron, z których największymi beneficjentami są nasi studenci.

Miło nam poinformować, że UTH – jako pierwsza uczelnia niepubliczna w kraju - oraz PKN ORLEN podpisały umowę o współpracy. Porozumienie otwiera drogę do realizacji praktyk studenckich oraz inicjatyw dydaktycznych razem z największym w Polsce i jednym z wiodących w Europie koncernów z branży paliwowej i energetycznej.

Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr hab. Iwona Przychocka, prof. UTH, Prezes Zarządu Daniel Obajtek oraz Członek Zarządu ds. Korporacyjnych Armen Konrad Artwich.

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Produkty firmy docierają na 6 kontynentów do ponad 100 krajów. PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, a zarazem największym przemysłowym producentem energii elektrycznej dysponującym mocami na poziomie 1,9 GWe. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2018 roku wyniosły ok. 211 mln boe. ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł. PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już siódmy raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.

Wróć