Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Płońsk - relacja z inauguracji 2019/2020

5 października 2019 r., Wydział Zamiejscowy UTH w Płońsku uroczyście zainaugurował nowy rok akademicki.

Wydarzenie otworzyła JM Rektor dr Iwona Przychocka, prof. UTH, witając przybyłych gości. Życzę wytrwałości, wielu osobistych i naukowych sukcesów, żeby każdy z was tworzył tu na uczelni pewien swój album, którego kartki będzie chciał oglądać, i do którego będzie chciał wracać. Wasza przyszłość zaczyna się w UTH” - te słowa JM Rektor skierowała do studentów I roku, życząc powodzenia na nowym edukacyjnym etapie.

Z kolei Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku gen. dyw. dr inż. Stanisław Krysiński, prof. UTH, podkreślił pracowitość i wyjątkowość płońskiej młodzieży, zapewniając na koniec: „Jesteśmy tu dla Was”.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było ślubowanie oraz akt immatrykulacji, który pieczętował przyjęcie nowych studentów w poczet Uczelni.

Zarządzanie mediami w sytuacjach kryzysowych" to tytuł wystąpienia inauguracyjnego, które wygłosił Jarosław Kociszewski, dziennikarz i reporter zajmujący się tematyką międzynarodową, korespondent na Bliskim Wschodzie oraz wykładowca Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

QUOD BONUM, FELIX, FAUSTUM, FORTUNATUMQUE SIT

Następnie odśpiewano Gaudeamus igitur, po czym rozległy się trzy uderzenia berłem i Jej Magnificencja Rektor uznała rok akademicki 2019/2020 za otwarty.

Wróć