Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Pirotechnicy w UTH

UTH Warszawa

21 listopada Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej gościła na zajęciach praktycznych ekspertów z Fundacji Pozytywne Emocje.

Studenci z kierunków Bezpieczeństwo wewnętrzne, Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość podczas części teoretycznej spotkania uzyskali informacje dotyczące m.in. przepisów i ustaw regulujących rynek pirotechniki oraz certyfikacji CE i ADR. W części praktycznej studentom UTH zaprezentowano materiały pirotechniczne różnych klas (F1-F4 i poboczne), a także zademonstrowano ich działanie.

Fundacja POZYTYWNE EMOCJE to najliczniejsza na rynku reprezentacja profesjonalistów z branży pirotechnicznej, która pracuje nad obalaniem mitów jakie funkcjonują nt. sztucznych ogni w dyskursie publicznym. Nadrzędnym celem organizacji założonej przez 30 fundatorów jest dostarczenie rzetelnej i wiarygodnej ekspertyzy oraz promocja pozytywnych zachowań użytkowników sztucznych ogni.

Działalność Fundacji opiera się na prowadzeniu działalności edukacyjnej w zakresie zasad bezpieczeństwa, kultury oraz zgodności z prawem użytkowania wyrobów pirotechnicznych; kształtowaniu i promocji zasad społecznie odpowiedzialnego rozwoju w branży pirotechnicznej; inicjowaniu i wspieraniu prac naukowo-badawczych nad fajerwerkami pod kątem ochrony środowiska i ekologii.

Wróć