Pierwsze zajecia w laboratorium silników

W nowym laboratorium silników już trwają zajęcia. Pierwsze ćwiczenia dla studentów VI semestru studiów dziennych kierunku Transport poprowadził dr inż. Waldemar Mossakowski. Ćwiczenia dotyczyły określenia charakterystyk wtryskiwaczy w silnikach CDI.

W nowym Laboratorium Nowoczesnych Środków Transportu studenci mają do dyspozycji m.in.:

Stanowisko do badania systemu sterowania silnikiem Diesla typu Common Rail:

a) Zespół sterowania pompą i wtryskiwaczami systemu Common Rail
b) Zespół sterowania silnikiem ZS typu Common Rail

Stanowisko do badania zintegrowanego systemu typu Motronic (badania wtrysków paliwa silników z zapłonem iskrowym).

Stanowiska (zestawy) panelowe służące do:

a) badania aktoryki pojazdu,

b) badania sensoryki systemów pojazdów,

c) badania elektroniki i elektrotechniki pojazdowej.

Laboratorium powstało w ramach projektu „Nowoczesny Inżynier Transportu - dostosowanie programu kształcenia na Wydziale Inżynieryjnym na Kierunku Transport” i jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.