Partnerstwo Pro Rally School z UTH

Z przyjemnością informujemy, że Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej nawiązała współpracę naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną z firmą Pro Rally School.

Pro Rally School to firma zajmująca się organizacją zawodów Race Day. Pomysłodawcami eventów motoryzacyjnych są Paweł Wysocki i Michał Pryczek.

Paweł Wysocki: związany z motosportem od 1999 roku. Od 2001 roku czynnie bierze udział jako koordynator lub serwis załóg w różnych cyklach, takich jak RSMP, RPP, WSMP oraz GSMP. Był także członkiem polsko-włoskiego zespołu startującego w długodystansowych wyścigach w Polsce oraz Europie Centralnej m.in. samochodami Ferrari 355 i 360 Challenge. W latach 2010-2014 był głównym sędzią technicznym Driftingowych Mistrzostw Polski. Od 2004 roku bierze czynny udział w rywalizacji także jako zawodnik, na imprezach amatorskich, jak również profesjonalnych, przechodząc przez wszystkie możliwe dyscypliny: GSMP, RSMŚL, Rajdowy Puchar Polski oraz RSMP. Dziesięciokrotny uczestnik Rajdu Barbórka. Od 2016 roku regularnie startuje w HRSMP. Samochody którymi startował: Peugeot 205 1.9 GTi , Citroen Saxo vts, VW Golf II GTi , Peugeot 106 Rallye , Renault 5 GT Turbo, Mitsubishi Lancer Evo IV, Toyota Corolla AE86, Toyota Celica GT4, Datsun 280z. Właściciel serwisu i stajni rajdowej Trax Racing, przygotowująca auta do rajdów i wyścigów. Organizator zawodów Time Attack Race Day oraz pucharu Classicauto Cup. W sezonie 2021 zawodnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 3 miejsce w klasie HR2. W sezonie 2022 kontynuuje starty w RSMP za kierownicą Toyoty Celica GT4.

Michał Pryczek: związany z rajdami samochodowymi od 2009 roku. Wtedy też pierwszy raz wziął udział w rajdzie w charakterze samochodu '0'. Lata 2010-2015 to lata współpracy z PZM w ramach projektu "Bezpieczne Rajdy". W latach 2016, 2017 oraz 2018 otwierał ADAC Rallye Deutschland, rundę rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Od 2017 roku startuje w Historycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski w samochodzie Subaru Impreza GC8 555. W sezonie 2018 wywalczył tytuł Vice Mistrza Polski. Sezon 2019 zakończył z tytułem Mistrza Polski w klasie HR2. W tym samym roku zwyciężył prestiżowe Kryterium Asów na ulicy Karowej wśród samochodów historycznych. Kolejny sezon to znów tytuł mistrzowski w tej samej klasie. W roku 2021 startował w Rajdowych Mistrzostwach Europu w samochodzie Subaru Impreza N14, zajmując miejsca na podium poszczególnych rajdów. Eventami motoryzacyjnymi zajmuje się od 2010 roku. Od 2014 roku prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z branżą eventową. Organizator zawodów Time Attack Race Day oraz pucharu Classicauto Cup.