Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Mgr inż. arch. Małgorzata Jodłowska objęła funkcję Prodziekana ds. kierunku Architektura wnętrz

mgr inż. arch. Małgorzata Jodłowska

Miło nam poinformować, że od Roku Akademickiego 2021/2022 Prodziekanem ds. kierunku Architektura wnętrz na Wydziale Inżynieryjnym w Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej została mgr inż. arch. Małgorzata Jodłowska.

Szanowni Państwo,

W tym roku będę miała przyjemność pracować na stanowisku prodziekana Wydziału Inżynieryjnego UTH ds. kierunku Architektura wnętrz. Zgodnie z dewizą naszej Uczelni od początku mojej kariery akademickiej łączę pracę wykładowcy na ASP oraz praktykę architekta i projektanta wnętrz. Dyplom magistra architekta zdobyłam w pracowni prof. M. Handzelewicz-Wacławek na  Politechnice Warszawskiej, a dyplom magistra sztuki w pracowni H. Noskiewicz-Gałązki na warszawskiej ASP. Studiowałam w ramach programu stypendialnego TEMPUS w Akademie Industriele Vormgeving w Eindhoven w Niderlandach oraz odbywałam praktyki stypendialne w Hiszpanii w biurach  projektowych w Sewilli i w Tarragonie.

Mam na koncie projekty wnętrz mieszkalnych, zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla deweloperów, projekty domów jednorodzinnych oraz realizacje budynków mieszkalnych wielorodzinnych (wspólnie z Joanną i Piotrem Stefańskimi).  Pracowałam przy realizacji wnętrz salonów dla firm telekomunikacyjnych oraz projektowałam wspólnie z Wojciechem Godzińskim sieć restauracji dla grupy Żywiec Polska, a z Elżbietą Roszkowską wnętrza księgarni dla HDS. Dla firmy SKANSKA od lat pracuję nad wnętrzami biurowymi, zarówno dla ich HQ, jak i dla instytucjonalnych klientów firmy tworząc aranżacje wnętrz biurowych. Łączenie o wielu lat pracy wykładowcy akademickiego na Akademii Sztuk Pięknych (min. byłam asystentką prof. M. Gutta) i prowadzenie własnej pracowni projektowej dało mi możliwość zrozumienia roli projektanta, jego ograniczeń, ale także możliwości. Tą wiedzą chciałbym się podzielić ze studentami Uczelni Techniczno-Handlowej, pokazując jak ważne są sztuka i design we współczesnym projektowaniu, jak fascynujący potrafi być proces tworzenia architektury.

mgr inż. arch. Małgorzata Jodłowska
Prodziekan ds. kierunku Architektura wnętrz
Wydział Inżynieryjny

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Wróć