Przejdź do treści

Mgr inż. arch. Małgorzata Jodłowska objęła funkcję Prodziekana ds. kierunku Architektura wnętrz

mgr inż. arch. Małgorzata Jodłowska

Miło nam poinformować, że od Roku Akademickiego 2021/2022 Prodziekanem ds. kierunku Architektura wnętrz na Wydziale Inżynieryjnym w Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej została mgr inż. arch. Małgorzata Jodłowska.

Szanowni Państwo,

W tym roku będę miała przyjemność pracować na stanowisku prodziekana Wydziału Inżynieryjnego UTH ds. kierunku Architektura wnętrz. Zgodnie z dewizą naszej Uczelni od początku mojej kariery akademickiej łączę pracę wykładowcy na ASP oraz praktykę architekta i projektanta wnętrz. Dyplom magistra architekta zdobyłam w pracowni prof. M. Handzelewicz-Wacławek na  Politechnice Warszawskiej, a dyplom magistra sztuki w pracowni H. Noskiewicz-Gałązki na warszawskiej ASP. Studiowałam w ramach programu stypendialnego TEMPUS w Akademie Industriele Vormgeving w Eindhoven w Niderlandach oraz odbywałam praktyki stypendialne w Hiszpanii w biurach  projektowych w Sewilli i w Tarragonie.

Mam na koncie projekty wnętrz mieszkalnych, zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla deweloperów, projekty domów jednorodzinnych oraz realizacje budynków mieszkalnych wielorodzinnych (wspólnie z Joanną i Piotrem Stefańskimi).  Pracowałam przy realizacji wnętrz salonów dla firm telekomunikacyjnych oraz projektowałam wspólnie z Wojciechem Godzińskim sieć restauracji dla grupy Żywiec Polska, a z Elżbietą Roszkowską wnętrza księgarni dla HDS. Dla firmy SKANSKA od lat pracuję nad wnętrzami biurowymi, zarówno dla ich HQ, jak i dla instytucjonalnych klientów firmy tworząc aranżacje wnętrz biurowych. Łączenie o wielu lat pracy wykładowcy akademickiego na Akademii Sztuk Pięknych (min. byłam asystentką prof. M. Gutta) i prowadzenie własnej pracowni projektowej dało mi możliwość zrozumienia roli projektanta, jego ograniczeń, ale także możliwości. Tą wiedzą chciałbym się podzielić ze studentami Uczelni Techniczno-Handlowej, pokazując jak ważne są sztuka i design we współczesnym projektowaniu, jak fascynujący potrafi być proces tworzenia architektury.

mgr inż. arch. Małgorzata Jodłowska
Prodziekan ds. kierunku Architektura wnętrz
Wydział Inżynieryjny

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Wróć