Kształcenie na symulatorach. Relacja i zdjęcia z seminarium naukowego

25 lipca, w Kampusie Jutrzenki, odbyło się seminarium naukowe pt. „Wykorzystanie specjalistycznych symulatorów w realizacji procesu kształcenia i szkolenia”, którego organizatorami byli Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej oraz Komenda Stołeczna Policji. Zgromadzonych gości powitali Rektor Uczelni, dr Justyna Żylińska oraz insp. Sławomir Cisowski z Komendy Stołecznej Policji.

W seminarium wzięli udział m.in. eksperci z Polski i zagranicy, przedstawiciele świata nauki, biznesu, instytucji państwowych, służb bezpieczeństwa państwa, w tym Policji czy Sił Zbrojnych RP. Celem spotkania było przedstawienie szkolenia symulatorowego jako niezbędnego dziś, podstawowego elementu wspomagającego szkolenie służb instytucjonalnych.

Wśród wystąpień pojawiły się następujące tematy:

• Symulator dynamicznego wykorzystania pojazdów służbowych „POLSYM” (Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Autocomp Management Sp. z o.o. – mgr inż. płk rez. Jerzy Jastrzębski)
  • System treningowy z wykorzystaniem avatarów holograficznych MXR Tactics (MXR Tactics Austria - Alexander Steiner, Johannes Hall)
  • System Szkolno-Treningowy Pojedynek (Si-C) (Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Autocomp Management Sp. z o.o. – mgr inż. mjr rez. Grzegorz Zasada, Krzysztof Worach)
  • Symulator wspomagający szkolenie policjantów na miejscu zdarzenia drogowego (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie – podinsp. Robert Czerniawski, kom. Grzegorz Kamiński)
  • Cyfrowe systemy szkolno-treningowe firmy OBRUM (Grupa PGZ) przeznaczone dla SZ RP i innych służb mundurowych (Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM Sp. z o.o. – dyrektor rozwoju Sławomir Kciuk)
  • System szkoleniowy oscar /symulacja ruchomych celów – trening strzelecki w krótkim i dalekim dystansie Techrobotics (Tech Robotics Sp. z o.o. – CEO & CO – Founder Piotr Gniadek).

W trakcie seminarium biorący udział mieli również czas na dyskusję oraz sprawdzenie praktycznych zastosowań symulatorów.

Partnerami wydarzenia byli: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce, Komenda Wojewódzka Policji w Szczytnie, MXR Tactics, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM Sp. z o.o., Tech Robotics Sp. z o.o. oraz Autocomp Management Sp. z o.o.

Dziękujemy za uczestnictwo!

Relacja wideo przygotowana przez Komendę Stołeczną Policji