Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych z patronatem UTH

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych rozstrzygnięty. Wydarzenie organizowane przez Dyrekcję Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec w Grójcu oraz nauczycieli języka angielskiego z tej placówki odbyło się 4 kwietnia 2023.

Konkurs został objęty patronatem Starosty powiatu grójeckiego oraz Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej. Dodatkowo, podczas wydarzenia uczestnicy wzięli udział w wykładzie „Gdzie się kończy wolność słowa”, który poprowadziła Aldona Ploch – Prodziekan Wydziału Inżynieryjnego UTH.

Uczniowie biorący udział w konkursie prezentowali bardzo wyrównany, wysoki poziom, za co zostali wyróżnieni dyplomami, nagrodami oraz oklaskami.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu grójeckiego. Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, języka, historii i geografii krajów anglojęzycznych, w tym Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, ale istotnym aspektem tego projektu była również integracja młodzieży ze szkół powiatowych.

Wróć