Przejdź do treści

Konferencja oświatowa już 19 listopada 2021. Zaproszenie

ZAPROSZENIE NA XIII OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ
PRAWO I ZARZĄDZANIE W SYSTEMIE OŚWIATY"

 

Władze Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej mają zaszczyt zaprosić na XIII konferencję poświęconą problematyce prawa i zarządzania w systemie oświaty, która odbędzie się 19 listopada 2021 r., o godzinie 9:30.

Konferencja, ze względu na sytuację epidemiologiczną, przybierze formę hybrydową.

Konferencja adresowana jest do dyrektorów oraz nauczycieli szkół średnich z całego kraju i ma na celu dostarczenie tej grupie zawodowej najbardziej aktualnych i istotnych informacji nie tylko z zakresu zarządzania placówką oświatową, ale także z zakresu prawa.

W ramach Konferencji zostaną podjęte następujące zagadnienia:

„Współdziałanie w obrębie systemu oświaty”

  • Współdziałanie instytucjonalne w obrębie jednostek systemu oświaty oraz tych jednostek z podmiotami zewnętrznymi, w zakresie relacji szkół z organami zajmującymi się zagadnieniami zwalczania zagrożenia epidemiologicznego.

mec. Artur Olszewski: doktor nauk prawnych, radca prawny, ukończył aplikację sądową, współpracownik uczelni wyższych oraz ośrodków doskonalenia zawodowego. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu obsługi prawnej podmiotów prawnych, jaki i osób prywatnych, ze szczególnym uwzględnieniem instytucji samorządowych, administracyjnych i placówek oświatowych. Autor licznych publikacji zakresu prawa oświatowego, w tym współautor komentarza do ustawy Prawo Oświatowe.

„Najnowsza wiedza o mózgu i neuronauka, a komunikacja i budowanie relacji w pracy nauczyciela”

  • Komunikacja i budowanie relacji to jeden z kluczowych elementów naszego funkcjonowania. W organizacjach, gdzie czynnik ludzki ma decydujące znaczenie, a taką organizacją jest szkoła – środowisko pracy zawodowej nauczyciela - umiejętność skutecznej komunikacji i budowanie trwałych relacji jest kluczowe w odnoszeniu sukcesów zarówno przez nauczyciela jak i  szkołę w której pracuje, a przede wszystkim przez jego uczniów.

Barbara Grześ: doświadczony menedżer, certyfikowany Coach i Trener Biznesu, certyfikowany Coach Kryzysowy, certyfikowany Trener STRUCTOGRAM®, konsultant, przedsiębiorca, właściciel S.M.A.R.T. Business Coaching Barbara Grześ jak również marek BrainIQ® i NoBo Concept®. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, ukończyła studia podyplomowe z zakresu aspektów psychologicznych w biznesie w SGH oraz studia doktoranckie w Katedrze Finansów i Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Z wyróżnieniem ukończyła program Executive MBA oraz program PostMBA – Akademia Przywództwa  we  Francuskim Instytucie Zarządzania. Jest absolwentką studium Coachingu MLC – program akredytowany przez Izbę Coachingu, oraz Instytutu Pozytywnej Terapii Kryzysu w zakresie Mentoringu i Coachingu Kryzysowego w Biznesie. Ukończyła również Akademię Trenera – RBC. Od ponad 20 lat zarządza, doradza, szkoli, wspiera organizacje i ludzi w zarządzaniu operacyjnym, doskonaleniu procesów, rozwijaniu kompetencji i osiąganiu celów.

"Psychika ucznia w dobie pandemii"

  • Nowe wyzwania dla młodzieży od 2020 roku
  • Jak nauka zdalna wpływa na psychikę uczniów?
  • Jak lepiej dbać o higienę psychiczną w czasie pandemii?
  • Jak wspierać młodzież w ich trudnościach?

Łukasz Polikowski: psycholog, absolwent SWPS w Warszawie. Posiada 9 letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych firmach doradczych (Workplace Solutions, Cushman & Wakefield); zajmował się badaniami środowiska pracy dużych organizacji w Polsce, Rosji, Finlandii, Szwecji, Grecji, Turcji (ponad 100 klientów, m.in. KPMG, Credit Agricole, BZ WBK, Hochland, Ferrero, Orlen, Fortum, Roche, GSK). Pośród obszarów analizy i doradztwa, szczególnie w ostatnich latach i czasie pandemii w jego zainteresowaniach znajdowały się też kwestie pracy i komunikacji zdalnej. Od 2017 roku prowadzi jeden z największych kanałów o psychologii na polskim YouTube - Człowiek Absurdalny.

 

Patronat honorowy:

Patronat:

Serdecznie zapraszamy!

Zgłoszenia udziału w konferencji prosimy przesyłać do dnia 16 listopada 2021 r., na adres e-mail: konferencja.naukowa@uth.edu.pl

KONTAKT:
Eliza Kotomska
tel. 22 262 88 89

Wróć