Jubileusz 30-lecia UTH. Relacja z Gali

Nasza Alma Mater skończyła 30 lat! 28 maja społeczność akademicka UTH zebrała się na uroczystej gali jubileuszowej, by świętować rocznicę powstania Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

Uroczystość odbyła się w Auli im. Heleny Chodkowskiej w Kampusie Jutrzenki. Wydarzenie zgromadziło Władze, kadrę naukowo-dydaktyczną, absolwentów i studentów, pracowników, przedstawicieli instytucji, firm partnerskich oraz branżowych instytutów badawczych, a także szerokie grono przyjaciół oraz byłych i obecnych pracowników naszej UTH.

30 wyróżnień na 30-lecie Uczelni – wręczenie okolicznościowych pamiątek było jednym z głównych punktów uroczystości. Otrzymały je osoby z najdłuższym stażem w UTH, zarówno przedstawiciele kadry naukowo-dydaktycznej, jak i pracownicy.

Na ręce JM Rektor dr Justyny Żylińskiej złożono szereg gratulacji i wyrazów uznania – odczytano listy gratulacyjne od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Stuzika oraz Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. Miłym akcentem tej części uroczystości było przyznanie przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego pamiątkowego medalu „Pro Masovia” za istotny wkład w rozwój Mazowsza.

Galę zwieńczyło przyjęcie koktajlowe, na którym przy akompaniamencie jazz bandu, nasi goście wspominali w anegdotach chwile spędzone w murach Uczelni. Dzięki pokazowi malowania światłem mogliśmy prześledzić artystyczną wizję historii UTH od momentu jej powstania. Wysłuchaliśmy również fraszki na „XXX lat UTH”, autorstwa gen. dr. Ryszarda Grosseta, byłego rektora Uczelni. Nie zabrakło okolicznościowego tortu na 30-lecie.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, że w tym ważnym dla UTH dniu byliście z nami.