Przejdź do treści

Język angielski - bezpłatne kursy specjalistyczne dla studentów WI

Trwają zapisy na bezpłatne kursy specjalistyczne z języka angielskiego dla studentów kierunku Transport (Wydział Inżynieryjny, studia dzienne i zaoczne, 7 semestr oraz studia dzienne, 5 semestr) dla specjalizacji logistycznych i motoryzacyjnych.

Spotkania odbywać się będą w godzinach popołudniowych (od godz. 18:00) w formie online (platforma Google Meet).

Zapisy trwają do czwartku 15 października 2022 r.

 1. English for Logistics
 • Kurs obejmuje znajomość kluczowego słownictwa i zwrotów dotyczących magazynowania, zarządzania zapasami, łańcuchów dostaw, opisu usług spedycyjnych i środków transportu, znajomość akronimów/skrótów, liczb wykorzystywanych w logistyce. Uczestnicy i uczestniczki praktycznie wykorzystują zwroty w handlowej korespondencji czy w biznesowych kontaktach interpersonalnych dotyczących zakresu wyceny, targowania, proponowania upustów czy ustalenia warunków dostawy.
 • Kurs pomaga w nabyciu kompetencji związanych z terminologią zarządzania magazynem, logistyką opakowań, negocjowaniem cen i warunków usług logistycznych w zakresie podstawowych obszarów logistyki i spedycji.
 • Kurs dostarcza umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim w pracy obecnych jak i przyszłych osób na początku swojej kariery logistyków/spedytorów.
 1. English in the Automotive Industry
 • Kurs kierowany jest do osób, które chcą zgłębić specyfikę języka ukierunkowanego zawodowo oraz chcących rozwijać swoje kompetencje językowe z uwzględnieniem słownictwa z dziedziny transportu samochodowego oraz wykorzystać umiejętności językowe w pracy zawodowej, związanej z motoryzacją.
 • Uczestnik kursu pozna słownictwo dotyczące budowy, działania, utrzymania i naprawy samochodów oraz dowie się, jak rozmawiać z klientami i współpracownikami warsztatu samochodowego. Specjalistyczne słownictwo przyda się w kontaktach z cudzoziemcami oraz podczas pracy w krajach anglojęzycznych. Kurs wzmocni kompetencje komunikacyjne i umiejętność czytania tekstów technicznych.
Instrukcja zapisywania się na kursy dodatkowe
 1. Prosimy o udanie się na stronę internetową: usosweb.uth.edu.pl oraz zalogowanie się na niej.
 2. Wybieramy zakładkę „dla studentów”;
 3. W zakładce „dla studentów” znajduje się zakładka rejestracja (ma ona wygląd koszyka sklepowego);
 4. Po naciśnięciu, system wskaże dwa rodzaje rejestracji. Należy wybrać rodzaj „Rejestracje na przedmioty”;
 5. Wybieramy przedmiot/grupę, który nas interesuje i zapisujemy się na niego.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektów UTH:

Wydział Inżynieryjny, pokój 11, ul. Jagiellońska 82F, 03-301 Warszawa

tel. 22 262 88 25 (poniedziałek-piątek 9:00-15:00), e-mail: projekty@uth.edu.pl

Udział w specjalistycznych kursach języka angielskiego, jest realizowany w ramach projektu „UTH 3.0 Przez rozwój do doskonałości” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Wróć