Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w UTH. Relacja i zdjęcia

To zaszczyt i ogromna przyjemność gościć wszystkich państwa na dzisiejszej uroczystości. Tym bardziej, że wkraczamy w 30 rok akademicki funkcjonowania Uczelni – tymi słowami JM Rektor dr Justyna Żylińska otworzyła uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

6 października, w tym szczególnym dniu dla całej społeczności naszej UTH, gośćmi uroczystości byli: płk Robert Kasperczuk – Przedstawiciel Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej i Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Sławomir Cisowski – Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji, Wojciech Kustra – Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej, Michał Stanek – Prezes Zarządu Q Value S.A., prof. dr hab.  Barbara Gworek Przewodnicząca Rady Naukowej Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, dr inż. Ryszard Lewiński – Przedstawiciel Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Paweł Trela – dwukrotny driftingowy Mistrz Polski oraz właściciel firmy Trela Motorsport, Wacław Czarnota – Zastępca Dyrektora Biura Generalnego Urzędu Transportu Kolejowego, Agnieszka Zielińska oraz Michał Słomka – Enpire Sp. z o.o., Rafał Bojanowski – Przedstawiciel GDS Grupa Doradztwa Strategicznego Sp. z o.o., Witold Wujkowski – Przedstawiciel ATOS GDC Poland, Jan Wtulich - Dyrektor Akademii Prawa Pracy i Rachunkowości CEDOZ, Joanna Grauman-Wtulich - Wiceprezes Akademii Prawa­­­ Pracy i Rachunkowości CEDOZ, Paulina Krzak – Przedstawiciel Builder Polska, Beata Pawlińska-Wiak – Dyrektor II Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Jerzy Rożek – Prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Wojciech Wierzbicki – Główny Architekt Robyg S.A., Wojciech Szymański – Prezes Ideo Force Sp. z o.o.,  Jacek Barwicki – Przedstawiciel Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Piotr Bok – Segment Manager InterCars, gen. dr Ryszard Grosset, prof. UTH – były Rektor Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej, dr Tomasz Białas – Rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, Regina Szutenberg – Prezydent Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, dr Cezary Tatarczuk – Pełnomocnik Rektora ds. Rozwoju i Systemu Zapewniania Jakości WSAiB, dr Paweł Chyc – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji WSAiB, dr Mariola Łuczak – Dziekan Wydziału Zarządzania WSAiB, dr Anna Krajewska-Smardz – Rektor Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu, dr Marcin Rudnicki – Prorektor ds. dydaktyki WSP, dr Małgorzata Lizut – Pełnomocnik Prorektora ds. kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne WSP oraz przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Drodzy Studenci, życzę Wam spełnienia marzeń, tego żeby studia były dla Was intelektualną przygodą, czasem nawiązania wspaniałych relacji i przyjaźni, które przetrwają lata” – przywitała nowych studentów JM Rektor i zakończyła cytując Wiktora Hugo „Nic nie tworzy przyszłości jak marzenia”.

Po przemówieniu Rektor Uczelni, głos zabrali goście i partnerzy UTH, a następnie przystąpiono do aktu immatrykulacji przedstawicieli I roku studiów. Studenci złożyli ślubowanie i odebrali symboliczne decyzje o przyjęciu na studia, po czym wybrzmiał Gaudeamus igitur.

Kilka słów do studentów skierował Maciej Gorący, przedstawiciel Samorządu Studentów UTH: „Inauguracja to przede wszystkim Wasze święto. To dla Was zabrzmiał Gaudeamus. Cieszę się razem z Wami, że wybraliście to miejsce, gdzie rozpoczyna się Wasza przyszłość”.

Wykład inauguracyjny pt. „Czy stać nas aby nie inwestować?” poprowadził Michał Stanek, Prezes Zarządu Q Value S.A., po czym nastąpił kulminacyjny moment uroczystości…

QUOD BONUM, FELIX, FAUSTUM, FORTUNATUMQUE SIT

Rozległy się trzy uderzenia berłem, po czym Jej Magnificencja Rektor uznała rok akademicki 2021/2022 za otwarty.