Inauguracja 2020 w UTH. Relacja i zdjęcia

„Ta inauguracja jest inna. Chociażby dlatego, że nie wszystkie miejsca na auli są wypełnione, zachowujemy dystans społeczny, poczucie bezpieczeństwa jest na pierwszym miejscu. Ten rok jest inny, ale mamy nadzieję, że będzie równie udany. (…) Nowe czasy, nowe wyzwania, ale jak zobaczycie - dajemy radę” – tymi słowami JM Rektor dr hab. Iwona Przychocka, prof. UTH otworzyła uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

7 października, w tym szczególnym dniu dla całej społeczności akademickiej UTH, gośćmi uroczystości byli: Konstanty Radziwiłł – Wojewoda Mazowiecki, Jarosław Karcz – Burmistrz Dzielnicy Warszawa-Włochy, Michał Domaradzki – Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Marek Kujawa - Zastępca Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy, Bartosz Zbaraszczuk - Dyrektor Izby Administracji Skarbowej, Justyna Pasieczyńska - Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej, Sławomir Cisowski – Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP, Ireneusz Grabowski - Prezes AGVO Sp. z o.o., Marek Michałowski – Prezes Rady Nadzorczej Budimex, Urszula Socha – Dyrektor Biura Realizacji Projektów Builder, Jan Wtulich - Dyrektor Akademii Prawa Pracy i Rachunkowości CEDOZ, Joanna Grauman-Wtulich - Wiceprezes Akademii Prawa Pracy i Rachunkowości CEDOZ, Piotr Bok – Segment Manager InterCars, Jerzy Rożek - Wiceprezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Anna Bednarczyk - HR Specjalist Rohlig Suus Logistics, Tomasz Rusak - Prezes Rusak Business Services Sp. z o.o., Paweł Trela – dwukrotny driftingowy Mistrz Polski oraz właściciel firmy Trela Motorsport, Iwona Rydlewska – Dyrektor CLIX Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie oraz przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Droga młodzieży, dokonaliście trafnego wyboru, wybierając naszą Uczelnię, przekonacie się o tym - baza dydaktyczna, kadra, własne laboratoria, program Erasmus, praktyki, staże, spotkania z praktyką, certyfikaty zawodowe, ale przede wszystkim klimat do nauki, wspólnota, która się wspiera i szanuje oraz nasi partnerzy, którzy są naszą ogromną siłą i mocą” – przywitała nowych studentów JM Rektor.

Po przemówieniu Rektor Uczelni, głos zabrali goście i partnerzy UTH, odczytano listy Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Prezesa Urzędu Transportu kolejowego dr. inż. Ignacego Góry, a następnie przystąpiono do aktu immatrykulacji przedstawicieli I roku studiów. Studenci złożyli ślubowanie i odebrali symboliczne decyzje o przyjęciu na studia, po czym wybrzmiał Gaudeamus igitur.

Wykład inauguracyjny pt. „Gospodarka po pandemii” poprowadził – dzięki wykorzystaniu zdalnych środków komunikacji – Prezydent Pracodawców RP, dr Andrzej Malinowski, po czym nastąpił kulminacyjny moment uroczystości…

QUOD BONUM, FELIX, FAUSTUM, FORTUNATUMQUE SIT

Rozległy się trzy uderzenia berłem, po czym Jej Magnificencja Rektor uznała rok akademicki 2020/2021 za otwarty.