Przejdź do treści

III edycja zakopiańskiej konferencji za nami

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa” już za nami. Wydarzenie organizowane przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej we współpracy z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, skierowane było przede wszystkim do pracowników naukowych i praktyków środowiska akademickiego z kraju i zagranicy.

Cele konferencji pozostały te same - prezentacja aktualnych tematów z obszarów: nauk o bezpieczeństwie i obronności, nauk o zarządzaniu, prawa, finansów, a także wymiana poglądów i opinii na płaszczyźnie naukowej z tych zakresów. 

Panel pierwszy obejmował obszar prawa, bezpieczeństwa i polityki. Wśród tematów pojawiły się kwestie związane z modelowaniem zagrożeń bezpieczeństwa cyberprzestrzeni państwa, bezpieczeństwem biologicznym we współczesnym świecie czy infrastrukturą krytyczną, czyli obiektami najczęściej atakowanymi przez terrorystów.

Drugi panel położył nacisk na ekonomię, finanse i rachunkowość. Odpowiedzialny rozwój na poziomie lokalnym, efektywność zarządzania finansami jednostki samorządu terytorialnego, kapitał społeczny jako czynnik wspierający rozwój organizacji publicznych, to tylko niektóre z bogatej gamy tematów tej części konferencji.

Trzeci, ostatni panel skupił się na zagadnieniach z branży transportu, spedycji i logistyki.
Prelegenci omawiali zasady bezpieczeństwa w sektorze TSL i zarządzania. Ważną część panelu stanowiły tematy z zakresu inwestycji transportowych w Polsce, optymalizacji łańcucha dostaw w sektorze żywności oraz prawne wymagania dotyczące bezpieczeństwa produktów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, wiele ciekawych referatów, dyskusji i przemyśleń. Atmosfera była jak zawsze wspaniała i przyjacielska, a wspólnie spędzony czas zjednoczył nas wszystkich i pozostawił miłe wspomnienia. Zapraszamy za rok!

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa” już za nami. Wydarzenie odbyło się w dniach 10-12 stycznia 2018 r.

Wróć