Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

15 lat Polski w Unii Europejskiej – relacja z płońskiej konferencji

„15 lat Polski w Unii Europejskiej – sukcesy i wyzwania" to tytuł inicjatywy naukowej, która odbyła się 23 marca 2019 r. w Wydziale UTH w Płońsku.

Celem konferencji była analiza 15 lat członkostwa Polski w strukturach Unii Europejskiej oraz zaprezentowanie bilansu tego okresu. Płońskie wydarzenie było również doskonałym miejscem na omówienie europejskich wyzwań jakie czekają nasz w kraj w najbliższych latach.

Konferencję otworzyła JM Rektor dr Iwona Przychocka, prof. UTH, witając przybyłych gości, zaś Dziekan Wydziału w Płońsku gen. dyw. dr inż. Stanisław Krysiński, prof. UTH, wprowadził uczestników w tematykę wydarzenia.

Najważniejsze punkty płońskiej konferencji - panele:

  • Wpływ funduszy unijnych na rozwój województwa mazowieckiego - Marcin Wajda, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie,
  • Rola funduszy unijnych w rozwoju gospodarczym powiatu - Anna Goliasz, naczelnik Wydziału Ogólno-Administracyjnego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płońsku,
  • Wpływ funduszy unijnych na przyspieszenie rozwoju infrastrukturalnego i gospodarczego Miasta Płońsk - Lilianna Kraśniewska, II zastępca Burmistrza Miasta Płońsk,
  • Rozwój Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku - Marzanna Szacherska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.

Swoją obecnością konferencję uświetnili również Jarosław Brzozowski - Komendant Powiatowy Policji w Płońsku, Andrzej Stolpa - Sekretarz Urzędu Gminy w Płońsku oraz Piotr Mroczkowski - kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Płońsku.

Po wystąpieniach rozpoczęła się dyskusja oraz sesja pytań, w trakcie której nasi goście wymienili się poglądami dotyczącymi tematów poruszonych w trakcie spotkania.

Dziękujemy za liczny udział w konferencji i zapraszamy za rok!

Wróć