Festiwal Nauki „Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" - relacja z Dnia Otwartego WZiL

27 stycznia 2023 roku Kampus Jutrzenki Uczelni Techniczno-Handlowej był wypełniony po brzegi, a to za sprawą Festiwalu Nauki "Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" w ramach Dnia Otwartego Wydziału Zarządzania i Logistyki.

Przyszli kandydaci na studia wzięli udział w licznych pokazach i wykładach, m.in.:

• warsztatach i wykładach funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej,
  • prezentacji miejsca zbrodni przygotowanego przez Koło Naukowe Gomorra,
  • spotkaniach z: 18. Stołeczną Brygadą Obrony Terytorialnej, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego, Komendą Stołeczną Policji (Wydział Ruchu Drogowego KSP, Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KSP, Wydział Prewencji KSP, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji (sprzęt minersko-pirotechniczny – robot pirotechniczny), Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza oraz Mazowieckim Ośrodkiem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji z Warszawy,
  • warsztatach dla grup zorganizowanych, które poprowadzili: Piotr Sukiennik, Aldona Ploch, dr Mirosław Bednarski, dr inż. Andrzej Wojciechowski, dr inż. Mirosław Zielony oraz dr Magdalena Ścigała.

Serdecznie dziękujemy za przybycie uczniów z:

• XLIII Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie,
  • Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim,
  • Liceum Ogólnokształcącego w Brwinowie,
  • III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Wołominie,
  • Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu,
  • Zespołu Szkół nr 128 w Warszawie,
  • Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku,
  • CLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie.

Miło nam poinformować, że 26 stycznia 2023 r. nawiązaliśmy współpracę z również goszczącą dziś u nas szkołą - Zespołem Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Porozumienie ma sprzyjać efektywnemu współdziałaniu w wykorzystaniu posiadanego potencjału dydaktycznego oraz rozwojowi obu placówek.

Projekt "Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" jest realizowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Relacja z wydarzenia

Wykłady

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki nr projektu 550255 kwota dofinansowania 85 000 zł całkowita wartość projektu 108 350 zł.