Festiwal Nauki "Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" - Dzień Otwarty w Płońsku

1 lutego 2023 r., w Płońsku odbył się Festiwal Nauki "Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" w ramach Dnia Otwartego Wydziału Zamiejscowego Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu płońskiego.

W programie Dnia Otwartego znalazły się wykłady prowadzone przez pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, pt. "Zakazane pamiątki z egzotycznych podróży" oraz "Rola i zadania psa służbowego". Uczniowie mieli również okazję wysłuchać wystąpień dr Magdaleny Ścigały pt. "Jak się uczyć, żeby się nauczyć?", dr. Mirosława Bednarskiego "Zbrodnia i kara – różnice w badaniu przestępstw" i dr. inż. Andrzeja Wojciechowskiego "Wirtualne Centrum Logistyczne – praca logistyka od kuchni".

Serdecznie dziękujemy za przybycie uczniów z:

• Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku,
  • Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie,
  • Zespołu Szkół w Raciążu,
  • Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście,
  • Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą.

Projekt "Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" jest realizowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki