Festiwal nauki „Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" 2024 - relacja i zdjęcia

Już po raz kolejny w murach naszej UTH przy ul. Jutrzenki 135 gościliśmy uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach Festiwalu nauki "Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH".

Wydarzenie otworzyli i przywitali licznie przybyłą młodzież Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska oraz Dziekan Wydziału Zarządzania i Logistyki dr inż. Ireneusz Fura.

Dzień Otwarty w Uczelni Techniczno-Handlowej pozwolił przyszłym studentom nie tylko zapoznać się z ofertą UTH, ale także wziąć udział w ciekawych wykładach, pokazach stoisk i warsztatach, które być może będą inspiracją w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej.

Co przygotowaliśmy dla naszych gości?

• spotkanie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej wraz z psem tropiącym o imieniu Dolar,
  • warsztaty z Łukaszem Lepem: prezentacja techniki kryminalistycznej w praktyce, oględziny „Miejsca zbrodni”, procedura pobierania odcisków palców;
  • wkłady dr Magdaleny Ścigały (temat: stres i nauka), Piotra Sukiennika (temat: wariograf), dr. inż. Andrzeja Wojciechowskiego (temat: logistyka), dr. inż. Mirosława Zielonego (logistyka);
  • pokazy stoisk Krajowej Administracji Skarbowej, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej im. płk Stanisława Sitka w Mińsku Mazowieckim, Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji, Mazowieckiego Ośrodka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej.

Serdecznie dziękujemy za przybycie uczniów z:

• XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Warszawie,
  • Zespołu Szkół nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Warszawie,
  • CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie,
  • Technikum Ekonomicznego nr 8 w Warszawie,
  • Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim,
  • Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim,
  • Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu,
  • Zespołu Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie,
  • I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku
  • I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie,
  • Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu,
  • Zespołu Szkół nr 2 w Żyrardowie,
  • Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku.

Relacja z wydarzenia

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki nr projektu 550255 kwota dofinansowania 85 000 zł całkowita wartość projektu 108 350 zł.