Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Erasmus +, czyli przygoda życia

Wyjazd na studia lub praktyki w ramach programu Erasmus+ to nie tylko nauka i zdobywanie doświadczenia zawodowego… Przeczytaj relację z Malty naszej studentki Marleny. Zobacz zdjęcia z wyjazdu Olgi, Izy, Sary i Marleny.

„Miałam okazje skorzystać z wyjazdu na praktyki zagraniczne dzięki Programowi Erasmus+. Zdecydowanie się na staż był jedną z najlepszych decyzji, które podjęłam. Taki wyjazd jest wielką szansą na zdobycie doświadczenia zawodowego, które jest bardzo cenione przez przyszłych pracodawców. Jak wiadomo wszystko ma swoje dobre i złe strony, ale o minusach na końcu.

Oczywiście bardzo dużym plusem jest to, że uczysz się języka obcego. Ponadto pracodawcy zobaczą, że możesz stawić czoła wyzwaniom i odnieść sukces, wychodzisz poza strefę komfortu, jesteś z dala od rodziny i przyjaciół w zupełnie nowym kraju i całkiem dla ciebie obcym. Nabywasz zdolności adaptacyjne, stajesz się bardziej dojrzałą, otwartą i niezależną osobą.

Z pewnością to, co jest plusem to rozwój osobisty, bo taki wyjazd kształtuje charakter i zmienia pogląd na życie. Poszerza horyzonty i już nic nie jest takie jak kiedyś. Całkowicie zmienia punkt widzenia. I bez wątpienia to był najlepszy czas w moim życiu. Jest to też okazja do zrobienia i zobaczenia rzeczy, o których nigdy się nie śniło. Zyskuje się dużo nowych przyjaciół z całego świata, a czasem trzeba być tak daleko od Polski żeby poznać cudowne osoby z naszej Uczelni. 

Poza tym wszystkim staż zagraniczny daje możliwość podróżowania i poznania nowej kultury, a to dość miły bonus. Oczywiście istnieje jeszcze cały szereg innych korzyści, których nie wzięłam pod uwagę. Ten wyjazd był dla mnie takim doświadczeniem, które nigdy nie zostanie zapomniane.

 Według mnie takie wyjazdy maja tylko jeden minus, ale za to bardzo duży. Szybko nadchodzi ten straszny dzień, kiedy trzeba pożegnać się ze wszystkimi wspaniałymi ludźmi, których się poznało i niestety wrócić… A wtedy zostają tylko nadzieja, że kiedyś się tam jeszcze pojedzie i wspomnienia… Ale za to na całe życie”.

Chciałbyś wyjechać za granicę na studia lub praktyki? Interesują Cię Włochy, Hiszpania, Francja czy Niemcy? Nie wiesz od czego zacząć? Zobacz informacje na naszej stronie lub skontaktuj się z koordynatorem programu Erasmus + <kliknij tutaj>

Przygoda życia czeka!

Wróć