Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Dzień Otwarty 2018 w UTH. Relacja

22 listopada w murach Uczelni Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej upłynął pod znakiem Dnia Otwartego. Wydarzenie skierowane było dla uczniów szkół średnich. W Kampusach Jutrzenki i Jagiellońska przygotowano dla młodzieży bogaty program pełen warsztatów, spotkań z ekspertami i zajęć praktycznych.

Główne punkty Dnia Otwartego w UTH: wizyta na inscenizowanym „Miejscu zbrodni"; stanowiska do daktyloskopii i badania wariografem; warsztaty i wykłady funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej; prelekcje wykładowców i ekspertów UTH o cyberbezpieczeństwie i Jednostce Wojskowej GROM; spotkanie z Driftingowym Mistrzem Polski Pawłem Trelą; zajęcia projektowe w pracowniach komputerowych i laboratoriach; warsztaty Akademickiego Biura Karier; spotkania ze studentami skupionymi wokół uczelnianych Kół Naukowych.

Ważnym momentem wydarzenia było podpisanie porozumień partnerskich o współpracy dydaktycznej i organizacyjnej z III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Wołominie, Zespołem Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespołem Szkół nr 2 im. Gen. Józefa Bema w Milanówku. Dziękujemy również za przybycie uczniów wraz z opiekunami z XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Warszawie, Zespołu Szkół nr 2 w Żyrardowie oraz Zespołu Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję!

Wróć